TechKlub Kraków

Najbliższe spotkanie 13.03.2017 r., godzina: 18:00
Pauza In Garden, ul. Rajska 12
Pauza In Garden, ul. Rajska 12
krakow_ela_wrobel
Ela Wróbel Tel: 502 141 966
Mail: krakow@technologielokalnie.pl

Twitter

TechKlub Kraków – TechGirls 

Czym jest wirtualny chór? Ile jest pierwiastka ludzkiego w nowych technologiach? Dlaczego warto uczyć się programowania? Jak skutecznie się przebranżowić? O tym wszystkim opowiedzą Wam cztery fantastyczne kobiety, które żyją dla i w nowych technologiach.

Zapraszamy Was wyjątkowo w poniedziałek, 13. marca, o godz. 18, oczywiście w naszej ulubionej Pauza In Garden.

Gwarantujemy wieczór pełen inspiracji, porcję solidnej wiedzy oraz fantastyczną atmosferę!

Wstęp wolny. // Obowiązuje rejestracja. // Zaczynamy punktualnie o 18:00

Biletów nie trzeba drukować, ale pamiętajcie, aby po przybyciu do Pauza In Garden zgłosić nam swoją obecność. Tuż przy wejściu na pewno ktoś z naszej ekipy będzie na Was czekał :)

Agenda

Temat spotkania: TechGirls!
18:00
Przywitanie
Ela Wróbel
18:05
#omgkrk
#openmike
18:10
Chór wirtualny – globalna przestrzeń muzyki i technologii
Joanna Trociuk-Dobrowolska
18:35
Kobiety w branży Tech
Rita Pater
19:00
Co ja robię tu? Czyli jak po 10 latach postanowiłam zacząć wszystko od zera
Karolina Grochowina
19:25
This is not a Rocket Science
Anna Szwiec
20:00
Zakończenie 

*Agenda może ulec zmianie (ale tylko na plus 😉

Prelegentki

Joanna Trociuk-Dobrowolska
Joanna Trociuk-Dobrowolska Włodawianka z pochodzenia, krakowianka z wyboru. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (kierunek „Informatyka i Ekonometria”). Po studiach przez dwa lata pracowała w TVN S.A., gdzie pełniła role Scrum Mastera i Product Ownera. Obecnie zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych w firmie Alfa Rank. Organizuje też pracę chóru Politechniki Krakowskiej. Prywatnie realizuje się poprzez muzykę, głównie chóralną. W chórze śpiewa „od zawsze”. Od kilku lat jest aktywną pasjonatką wirtualnych chórów. W marcu 2013 roku, jako jedyna Polka, zaśpiewała w pierwszym międzynarodowym wirtualnym chórze występującym na żywo (we współpracy ze SKYPE) podczas konferencji TED w Kalifornii. Od tego czasu można śledzić jej poczynania m.in. w międzynarodowym wirtualnym chórze „Cantores Connexi”.

Rita Pater
Rita Pater Obserwatorka branży IT, entuzjastka nowych technologii.
Strateg wizerunkowy, PR i Brand Manager w amerykańsko-polskiej firmie programistycznej – u2i.com Współzałożycielka humanity.buzz – kanału o ludzkim pierwiastku w nowych technologiach.

Karolina Grochowina
Karolina Grochowina W branży IT od nieco ponad roku jako testerka oprogramowania w Kontakt.io. Wcześniej przez sześć lat związana z jedną z największych firm geodezyjnych w Krakowie, gdzie opracowywała trójwymiarowy model terenu oraz mapy w oparciu o zdjęcia lotnicze i satelitarne. Absolwentka inżynierii środowiska oraz geodezji na Akademii Górniczo-Hutniczej.
Miłośniczka dobrej kuchni, dużych miast i swojego psa, Kundla Banksy’ego. Cytuje fragmenty „Przyjaciół” na każde zawołanie.

Anna Szwiec
Anna Szwiec Na co dzień pracuje w branży IT jako develeloperka a po godzinach realizuje się jako organizatorka w „Women in Technology”. Z pasją przygotowuje eventy, dzięki którym dziewczyny mogą wystartować i rozwijać się w branży IT. Jest koordynatorem programu mentorskiego Tech Leaders i pasjonatką wszelkich tematów związanych z budowaniem społeczności. Inspiruje ludzi do realizowania własnych marzeń. Angażuje się także w prowadzenie warsztatów z programowania dla dzieciaków. Zwolenniczka zasady „chcieć znaczy móc”. Wolny czas spędza na macie trenując kick boxing i podnosząc sztangi na crossficie.

Opis

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce na początku każdego miesiąca odbywają się cykliczne spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji. Już teraz zobacz pełny program spotkań (Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Koszalin, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź). Więcej o TechKlubach na: www.techklub.pl

Partnerzy

Stowarzyszenie Wzmacniacz
Pauza In Garden
#omgkrk
technologie.ngo.pl
#dobratechnologia

Poprzednie spotkania

Styczeń 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Październik 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Styczeń 2016, Grudzień 2015, Listopad 2015, Październik 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Listopad 2014, Październik 2014, Wrzesień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, październik 2014,