TechKlub Białystok

Najbliższe spotkanie r., godzina:
Hacklag, ul. Sienkiewicza 1/1
Białystok
Hacklag, ul. Sienkiewicza 1/1 Białystok
Katarzyna Sztop - rutkowska round
Katarzyna Sztop-Rutkowska Tel: 601 155 546
Mail: bialystok@technologielokalnie.pl

Na ostatnim TechKlubie…

Temat spotkania: „Otwarta Edukacja w czasach post-prawdy. W co wierzyć? Jak uczyć?”

Agenda

18:00
Przywitanie. Krótko na temat Open Education Week
Katarzyna Sztop-Rutkowska (Fundacja SocLab/ TechKlub Białystok)
18:05
Otwarta edukacja w czasach postprawdy. Warsztaty z elementami prelekcji
Agata Łuczyńska (Fundacja Szkoła z klasą) i Katarzyna Górkiewicz (Centrum Edukacji Obywatelskiej)
19:45
Krytyczne i i twórcze myślenie
Artur Brzeziński (Centrum Edukacji Nauczycieli)
20:00
… część nieoficjalna: kawa, herbata, ciastka i rozmowy :)

Będziemy korzystać z urządzeń mobilnych – zachęcamy do przyniesienia własnych smartfonów, tabletów, albo laptopów!

Partnerami marcowego Techklubu Białystok są:

Koalicja Otwartej Edukacji

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Prelegenci

Agata Łuczyńska
Agata Łuczyńska współzałożycielka oraz Prezes Zarządu Fundacji Szkoła z Klasą, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz studiów dla menedżerów organizacji pozarządowych Promengo. Od 2009 roku zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli, wprowadza do szkół innowacyjne metody nauczania, promuje model otwartej szkoły, która uczy odpowiedzialności, współpracy, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i mądrego korzystania z nowych technologii. Wprowadza do szkół naukę programowania i próbuje zmieniać nastawienie do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Jest trenerką oraz autorką publikacji dla nauczycieli i dyrektorów szkół, poradników i programów szkoleń. Pełni funkcję konsultantki przy ministerstwach: cyfryzacji, edukacji narodowej i rozwoju. W 2014 roku wpisana na listę New Europe 100, ogłoszoną przez Res Publica, Fundusz Wyszehradzki, Financial Times i Google.

 

Katarzyna Górkiewicz
Katarzyna Górkiewicz trenerka i autorka materiałów edukacyjnych. Członkini prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji m. st. Warszawy oraz członkini Rady Programowej Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Od dziesięciu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, angażując się w projekty edukacyjne. W latach 2010 – 2014 była związana z Centrum Nauki Kopernik i międzynarodowym programem Klubów Młodego Odkrywcy. Od 2014 roku w Centrum Edukacji Obywatelskiej koordynuje projekty badawcze i edukacyjne, specjalizując się w tematyce środowisk uczenia (się). Obecnie także w Fundacji Szkoła z Klasą rozwija działania z tego zakresu. Realizuje projekty z pogranicza edukacji i nauk przyrodniczych. Interesuje się nowymi metodami nauczania, prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W pracy korzysta z elementów pracy metodą odkrywania naukowego (inquiry-based learning) i metody design-thinking (projektowania myślenia). Opracowuje autorskie kursy i programy szkoleń, jest autorką licznych publikacji dla nauczycieli i materiałów edukacyjnych.

 

Artur Brzeziński
Artur Brzeziński Konsultant ds. edukacji obywatelskiej i historycznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, coach i terapeuta w nurcie krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, autor wielu publikacji i projektów edukacyjnych. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu rozwijania umiejętności intra i interpersonalnych, wykorzystywania twórczego i krytycznego myślenia w radzeniu sobie z wyzwaniami zawodowymi i osobistymi.
Prowadzi blog: Dobre życie, czyli psychologia pozytywna na co dzień. http://dobre-zycie.blogspot.com/

Partnerzy

Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”
Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
technologie.ngo.pl
Hacklag
KOED
CEN

Poprzednie spotkania

Marzec 2017, Luty 2017, Styczeń 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Październik 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Styczeń 2016, Grudzień 2015, Listopad 2015, Październik 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Listopad 2014, Październik 2014, Wrzesień 2014 Czerwiec 2014 Maj 2014