Blog

21 lutego 2017

Nowe Technologie Lokalnie na Stanford

IMG_0962

Problem zarządzania danymi w cyfrowej erze zdaje się być bardzo złożonym tematem. Dzisiaj nasze cyfrowe zachowania mówią o nas znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Co więcej wiele firm i instytucji nie bardzo wie jak sobie z nimi radzić na poziomie lokalnym, nie mówiąc już o ogólnoświatowym kodeksie zachowań. Z tymi problemami starali się zmierzyć uczestnicy konferencji Data on Purpose organizowanej przez Uniwersytet Stanforda, w tym także przedstawiciel programu Nowe Technologie Lokalnie Jean Ekwa. W trakcie konferencji przedstawiciele najbardziej prestiżowych instytucji i firm jak: Bloomberg, Bill & Melinda Gates Foundation, Rockefeller Foundation, organizacji Guidstar i Datakind, podczas wspólnych warsztatów i „burzowania” próbowali wypracować stanowisko dla tego skomplikowanego zagadnienia.

30 stycznia 2017

Mobilna Doradczyni na Bett Show!

20170125_114702

Mobilna Doradczyni z Ostródy – Kinga Wiśniewska – pod koniec stycznia reprezentowała program Nowe Technologie Lokalnie na konferencji Bett Show w Londynie. Bett Show to wydarzenie na styku nowych technologii i edukacji, na którym znajdziemy przedstawicieli najważniejszych korporacji technologicznych z całego świata. Co roku w Bett Show bierze udział 35 000 uczestników zgromadzonych w monumentalnej hali targowej. W ramach wydarzenia Kinga uczestniczyła w serii wykładów edukacyjnych i seminariów, a także nawiązywała kontakty w części targowej złożonej z ponad 350 stanowisk firm, organizacji pozarządowych i przedstawicieli nauki. Inspiracje i pomysły, które zostaną w głowie Kingi, będą wykorzystywane podczas lokalnych spotkań z organizacjami pozarządowymi.

Relacja z wyjazdu – http://technologie.ngo.pl/wiadomosc/2021602.html!

Skorzystaj z wiedzy ekspertów za darmo!

DSC_4992

Już w najbliższy wtorek ruszają transmisje online wprowadzające w tematykę majowego ​festiwalu. Na Facebooku Sektora 3.0 przez kolejne cztery miesiące będą prowadzone na żywo ​spotkania​, podczas których eksperci będą dzielić się wiedzą przydatną w codziennych działaniach organizacji non-profit. Pierwsze spotkanie dotyczyło będzie wykorzystywania nowych technologii do fundraisingu w organizacjach non-profit. Wyjątkowy prelegent z wieloletnim doświadczeniem uchyli rąbka tajemnicy, jak wygląda od kuchni organizowanie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Transmisja online wystartuje 31 stycznia o godzinie 20:00.

14 grudnia 2016

Hackathon Sektora 3.0 już za nami! 100 000 zł w rękach zwycięzców!

hack4ngo

W miniony weekend w Krakowie odbył się Hackathon Funduszu Sektora 3.0. Głównym celem tego wydarzenia było zaprojektowanie nowych narzędzi online, których odbiorcami będą polskie organizacje pozarządowe. O grant na realizację projektu rywalizowało 7 zespołów z całej Polski, które po intensywnej, dwudniowej pracy zaprezentowały swoje pomysły. Dwa projekty zyskały szczególne poparcie Komisji i otrzymały dofinansowanie w wysokości 50 000 złotych! Nowe narzędzia mają ułatwić organizacjom współpracę z sektorem biznesowym, a także przygotowanie i realizację wydarzeń. Zwycięskie zespoły wkraczają teraz w etap Inkubacji, podczas którego otrzymają profesjonalne wsparcie w dopracowaniu planu realizacji i wdrożenia nowych narzędzi.